Kim jestem

Styl i inspiracje

Nazywam się Kamila Rybak i jestem ilustratorką mieszkającą w Warszawie.
Na mój obecny styl ogromny wpływ miała sztuka i kultura japońska, która fascynowała mnie od dziecka. Z tej fascynacji wziął się mój pseudonim Kioko, wymyślony jeszcze w gimnazjum przez moich przyjaciół. Dziś łączę charakterystyczną kreskę z przyciągającymi oko kolorami, bogatymi detalami i motywami z natury.
Moje prace inspirowane są podróżami i przyrodą, ale też współczesną kulturą popularną. Kolor, kontrast i szczegóły odgrywają kluczową rolę w tworzonych przeze mnie historiach.

Czym się zajmuję

Zajmuję się tworzeniem personalizowanych portretów, ilustracji i plakatów. Chętnie podejmuję się też zleceń komercyjnych dla firm, marek osobistych i wydawnictw.

Doświadczenie i pasje

Rysuję od dziecka i chociaż na co dzień tworzę głównie cyfrowo, to uwielbiam również tradycyjny rysunek ołówkiem czy malowanie akwarelami, gwaszem i tuszem. Z wykształcenia jestem kulturoznawcą ze specjalizacją medioznawczą. Przez długi czas moje życie zawodowe związane było z prasą i PR-em modowym. Postanowiłam jednak pójść za głosem serca I skupić się w 100% na tym co kocham, czyli ilustracji.
Moją pasją są podróże, nauka języków, książki, kino azjatyckie oraz współczesne trendy.
Zapraszam Cię również na mojego Instagrama, gdzie chętnie dzielę się kulisami mojej pracy.